Wczytuję dane...

Ubranka dla niemowląt - czy muszą być najwyższej jakości?

Ubranka dla niemowląt - czy muszą być najwyższej jakości?

Ubranka dla niemowląt - czy muszą być najwyższej jakości?

Producenci prześcigają się w projektach ubranek dla dzieci. Chcą przyszłym rodzicom zaproponować coś wyjątkowego. Bardzo dużą popularnością cieszą się obecnie ręcznie robione ubranka dla niemowląt wykonywane z bezpiecznych dla dzieci materiałów. Właśnie na ten aspekt rodzice najczęściej zwracają uwagę. Wygląd również jest ważny, ale przede wszystkim rodzaj materiału, który nie może wywołać alergii u małego człowieka.

Ręcznie robione ubranka dla niemowląt z najlepszych materiałów

Skóra noworodka jest cienka, a przez to skłonna do podrażnień. Warto wybierać ubranka, jak i bieliznę wykonane z lekkich, naturalnych materiałów, najlepiej wysokiej jakości dzianiny lub bawełny. Ubranka powinny być gładkie i miłe w dotyku. Takie również będą dla twojego maluszka.

Bawełna jest materiałem najbezpieczniejszym, także dla małych alergików. Nie podrażnia skóry i sprawia, że dziecko w ubrankach czuje się komfortowo. Gwarantują odpowiedni dostęp powietrza do skóry. Nie wolno wybierać ubranek dla dzieci tylko po wyglądzie. To bardzo duży błąd. Trzeba patrzeć na skład kupowanych rzeczy, ponieważ on tutaj ma kluczowe znaczenie dla komfortu i wygody dziecka.

Ręcznie robione ubranka dla niemowląt wykonywane z bardzo dobrych materiałów gwarantują, że dziecko będzie czuło się znakomicie w tym, co będzie miało na sobie.

Zalecamy, aby unikać ubranek w jaskrawych kolorach. Im mniej barwnika tym lepiej. Dotyczy to również ozdób oraz drażniących skórę wykończeń. W ogóle nie powinno ich być przy ubrankach dla najmłodszych. Zarówno barwniki, jak i dodatkowe elementy ozdobne nierzadko zawierają metale ciężkie i inne szkodliwe chemikalia. Na pewno ręcznie szyte ubranka dla dzieci nie będą ich zawierały.

Wygodne ubranka dla niemowląt, czyli jakie?

Warto wybierać ubranka, które będzie się po prostu łatwo zakładało. Nie mogą utrudniać wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych u dziecka. Guziki, zapięcie na zatrzaski w kroku czy na ramiączkach ułatwią dostęp do pieluchy i jej szybką wymianę. Nie warto kupować ubranek z wiązaniami, pętelkami czy innymi wiązaniami, ponieważ to jedynie dołoży ci pracy przy rozbieraniu i ubieraniu dziecka.

Wybieraj ubranka, które mają gładką powierzchnię, bez wypukłych szwów, dużych ozdobnych guzików czy aplikacji po stronie wewnętrznej. Jeżeli tego nie sprawdzisz, narazisz skórę niemowlaka na podrażnienia.